Як підготуватись до блекаутів зимою?

Під час відключень електроенергії можуть виникати проблеми з роботою насосів, які подають воду до резервуарів і передають її споживачам. Тому надзвичайно важливо заздалегідь запастися як технічною, так і питною водою.

Найкраще зберігати технічну воду у відрах, пластикових бочках або пляшках. Питну воду варто відкладати окремо, аби уникнути плутанини. Рекомендована кількість – два-три літри на особу на добу.

Зроби запаси їжі

Хоча магазини зазвичай працюють навіть без світла, важливо мати вдома запаси їжі на випадок, якщо полиці спорожніють через паніку. Найкраще запасатися продуктами, що не псуються: крупами, консервами, сухарями, горіхами, шоколадом, олією, чаєм, цукром, енергетичними батончиками та швидкими стравами, як-от каші та локшина. 

Щоб зберегти продукти у холодильнику, варто заповнити вільний простір пляшками з  замороженою водою. Якщо електропостачання припиниться надовго, ці пляшки допоможуть зберегти холод, що збереже їжу свіжою протягом тривалого часу.

Заряди всі електронні пристрої

Під час блекауту заряджені пристрої — життєво важливі. Тому намагайтеся завжди мати мінімум 25% заряду на телефоні, а також заздалегідь заряджайте павербанки, ліхтарики та інші електронні пристрої. Це дозволить підтримувати зв’язок і світло в умовах відключення.

Заряджання телефону / Фото: gsminfo.com.ua

Подбай про зв’язок

Відключення електроенергії часто спричиняє перебої зі зв’язком. Щоб залишатися на зв’язку з рідними, варто заздалегідь узгодити місця для зустрічі на випадок, якщо зв’язок повністю зникне. Обговоріть це з членами сім’ї, особливо з дітьми, і визначте конкретні дії в екстреній ситуації.

Майте вдома портативне радіо на батарейках для отримання важливих новин. Також переконайтеся, що ваш мобільний рахунок завжди поповнений, а всі номери екстрених служб записані.

Запитайте у вашого інтернет-провайдера, чи є можливість підтримувати роботу інтернету без світла. Якщо так, ви можете купити спеціальний павербанк і кабель для підключення роутера, щоб залишатися онлайн.

Перевірте аптечку

Переконайтеся, що ваша аптечка добре укомплектована. Запасіться необхідними ліками на випадок екстрених ситуацій. Це може бути життєво важливо у разі обмеженого доступу до аптек під час блекауту.

Подбай про тепло в оселі

Якщо відключення електроенергії триватиме довго, може вимкнутись і опалення. Щоб уникнути переохолодження, важливо вжити заходів для збереження тепла в домі. Заклейте вікна для ізоляції від протягів, ущільніть вхідні двері, а також тримайте під рукою теплі речі та ковдри.

Теплі речі / Фото: nashkiev.ua

Якщо ви водій, подбайте про те, щоб бак автомобіля завжди був повним, аби за потреби мати можливість без проблем дістатися до потрібного місця. Якщо ж ви пішохід, обов’язково майте при собі ліхтарик і одяг або наліпки зі світловідбивачами, щоб вас було видно на темних вулицях.

Що придбати перед блекаутом

Окрім продуктів і води, варто зробити запаси корисних речей, які допоможуть під час блекауту. Це можуть бути:

  • павербанки;
  • кабелі, перехідники та адаптери;
  • ліхтарики;
  • лампи на батарейках;
  • гірлянди на батарейках;
  • світлодіодні стрічки;
  • сірники, свічки;
  • вологі серветки (або одноразовий душ);
  • радіо на батарейках;
  • батарейки;
  • термоси;
  • світловідбивна стрічка.
Підготовка до блекауту / Фото: brain.com.ua

За потреби можна придбати генератори або портативні зарядні станції, які дозволять заряджати кілька пристроїв одночасно. Однак важливо дотримуватись правил безпеки при їх використанні.

Психологічна підготовка

Найважливіше у підготовці до блекауту — це бути психологічно готовим. Сприймайте цей час як можливість присвятити себе близьким або справам, які давно відкладали. Пам’ятайте, що стрес не допоможе в складній ситуації, тому спокій і організованість — ваші найкращі союзники.

Під час блекауту можна допомогти тим, хто цього потребує, або поспілкуватися із сусідами, налагодивши контакти, які можуть стати корисними в екстрених випадках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *