Відсьогодні на українців чекає чимало змін, які торкнуться як субсидій і тарифів, так і проходження ВЛК та отримання відстрочки від мобілізації. Про них йдеться у матеріалі ТСН.
Які зміни чекають на українців з 1 травня
Повторне проходження ВЛК стане обов’язковим для осіб, які до 4 травня отримали статус “обмежено придатний”. Час на проходження – до 5 червня включно. У “Резерв+” з’являться нові типи відстрочок: для тимчасово непридатних від 6 до 12 місяців та для батьків дитини до 18 років, якщо один із подружжя на службі.
Субсидії на неопалювальний сезон розраховуватимуть автоматично, але частині громадян (якщо ви орендуєте житло, у вас зареєстровані ВПО чи вам призначали нульову субсидію) треба подати заяву повторно.
Надбавки до пенсії отримають українці, яким у травні виповниться 70, 75 або 80 років (300–570 грн). Тарифи на комуналку залишаться незмінними: газ – 7,96 грн/м³, електроенергія – 4,32 грн/кВт-год.
Деякі нововведення торкнуться водіїв, зокрема, з’являться нові вимоги до світлофорів – із шевронними стрілками, більш насиченим зеленим кольором, таймером зворотного відліку та велосипедною лінзою. У бензині з’явиться біоетанол (E5), його частка обов’язково повинна бути не менше 5%, що може трохи вплинути на здорожчання.
Серед інших травневих змін:
- останній дзвоник пролунає в більшості шкіл 30 травня, у школах Києва – 31 травня, але дати можуть варіюватися. Згідно з постановою Кабміну, навчальний рік може тривати до 30 червня;
- стипендії курсантам зростуть до близько 8000 грн, а відмінники випускного курсу та ті, хто проходять стажування, можуть отримувати до 20100 грн;
- термін базового військового вишколу для категорії “обмежено придатний” скоротять з 45 до 30 діб;
- основна сесія НМТ стартує 14 травня, а додаткова – 14-25 липня. Запрошення з’явиться у персональному кабінеті після 4 травня;
- пункт пропуску Шегині буде частково закритий для легкових автомобілів до 10 травня.
Нагадаємо, в Україні змінюється стандарт напруги в електромережі – з 1 липня він становитиме 230 вольт.
До слова, Україна та Сполучені Штати підписали угоду щодо корисних копалин – це офіційно підтвердила глава Мінекономіки Юлія Свириденко.