З вересня для українських біженців у Чехії працюватимуть нові правила проживання. Зокрема, навіть для вразливих осіб терміни безкоштовного розміщення будуть обмежені 90 днями, пише proukrainu.blesk.cz.
Хто вважається вразливою особою та яким є розмір допомоги?
Українцям слід заздалегідь визначитися із житлом, де вони проживатимуть з 1 вересня, та документ про оплату поточного житла або укласти договір оренди нового. Якщо грошей на його оплату не вистачає, державна гуманітарна допомога може бути підвищена відповідно до орендної плати.
З серпня виплати для українських біженців було підвищено до 6 тис. крон для вразливих осіб та 4 тис. крон на місяць – для решти осіб. До вразливих осіб відносяться:
- особи старші за 65 років;
- особи з інвалідністю, а також ті, хто здійснюють догляд за ними;
- неповнолітні діти та студенти до 26 років;
- дорослі, які здійснюють догляд за дітьми до 6 років;
- вагітні.
Як подати заявку на отримання допомоги?
Визначення одноразової невідкладної допомоги відбувається урахуванням соціальних та майнових умов місця проживання, доходів особи. Для її отримання необхідно подати заяву в електронному вигляді або у відділенні Управління зайнятості за місцем фактичного проживання. Окрім того, необхідно додати наступні документи:
- інформація щодо розміру витрат на житло;
- заява щодо соціального та фінансового стану осіб, які спільно оцінюються;
- довідку щодо розміру доходів всіх членів домогосподарства.
Нагадаємо, Міноборони підтримало проєкт закону №11391 щодо надання відстрочки від мобілізації особам, чиї неповнорідні брат чи сестра загинули або зникли без вісти на війні.
До слова, Росія запустила нову безпілотну зброю проти українського Курського наступу.